Dnešní datum: 19. 11. 2019  
   
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Soubory ke stažení

Galerie fotografií

Registrace a personalizace
Rozšířené vyhledávání


  Vaše rubrikykulatý roh
Berušky
Motýlci
Žabky
Broučci

Sdělení rodičům
Kalendář akcí
Zápisky a fota z akcí
Kuchař Kachlík

  O naší MŠkulatý roh
Informace o škole
Zaměření školy
Školní tradice
Denní rituály
Nadstandardní činnosti
Uspořádání dne
Oblečení, hygienické potřeby
Doporučené oblečení
Platby v MŠ
Naši sponzoři


  Informace o náskulatý roh

Škola podporující zdraví
ZVÍDÁLEK


Kachlíkova 17
635 00 Brno

telefon: 546 220 081
e-mail:
mskachlikova17@gmail.com

Kde nás najdete:
mapa

téma * Anketa – zážitky dětí – třída Berušky
Vydáno dne 22. 06. 2017 (388 přečtení)

„Co je pro mě v životě důležité ……?“

Emička P. – pro mě je důležité pití, protože chci být zdravá a jídlo je důležité třeba: maso, brambory, ovoce, zelenina…kdyby jsme nejedli, museli by jsme být jen v posteli a byli by jsme nemocní. Ještě je pro mě důležitá rodina. Třeba, kdybych byla úplně sama bez rodičů, tak bych se mohla bát ….

Verunka K. – …že musím jíst a pít, abych žila, a taky sluníčko je pro mě důležité, aby rostly kytičky, a voda je důležitá. Pro mě je dál důležité čistit si zuby protože, aby byly furt čistý. Ještě je pro mě důležité se umývat, abych byla čistá a abych neměla na rukách bacily. Ještě je pro mě moc důležitá moje celá velká rodina a každá moje rodina má děti.

Kubík E. – pro mě jsou nejdůležitější v životě rodiče, protože se o mě starají, a taky Adámek je pro mě důležitý a Matýsek, protože je mám moc rád, a protože se já starám o svého mladšího bratra i o toho prostředního. Ještě je pro mě důležité, nebýt dlouho na sluníčku, abych nedostal úpal …..

Edík S. – …pití, skoro furt piju, abych neměl žízeň. Vzduch je pro mě důležitý, protože kdyby nebyl, mohl bych se udusit. Jídlo je pro mě důležitý a můj domeček, abych měl kde žít a všechno co v tom domečku je, i maminka a tatínek a Ota.

Mareček Š. – musím pít a jíst, protože bych jinak mohl umřít žízní nebo hladem. Pro mě jsou důležití kamarádi, abych si s nimi mohl hrát, a navzájem si pomáháme. Nejvíc potřebuji v životě maminku a tatínka a sestřičku, protože je mám moc rád, a protože jsem se jim narodil, a kdybych se jim nenarodil, tak bych ani nežil.

Lukášek P. – pro mě jsou v životě důležité plíce, já nemůžu žít bez plic, protože bych nemohl dýchat, a taky bez srdíčka protože, kdybych ho neměl, tak by mi nepumpovala krev do těla a celé tělo je pro mě důležité. Potom je důležité pití a jídlo třeba: maso, mrkvička, jablíčko, mlíčko…, abych rostl. Ještě jsou pro mě důležití kamarádi a rodiče a Deniska a tety a strýčci a babičky a dědečci.

Deniska P. – pro mě je důležité sluníčko a můj šneček, co mám doma – je to moje hračka. Kytičky jsou pro mě důležité, protože je mám doma, ještě mám moc ráda svého Lukáška Poláška, maminku a tatínka. Ještě je důležitý můj kamarád Alexej a Hanička, Lilinka a paní učitelka Míša a paní ředitelka, protože se o mě starají ve školce.

Alinek S. – pro mě je v životě důležité, mít mámu a tátu a moji sestru Valerinku, a taky kamarády, abych si mohl hrát. Ještě je pro mě v životě důležitý domov. Ještě je pro mě v životě důležité pití a jídlo třeba: mléko, voda, džus, maso, vejce, zelenina, ovoce…, ještě jsou pro mě důležité kočičky, co jsou u mé babičky.

Valerinka S. – pro mě je v životě důležitý domeček, abych měla kde bydlet a spát, aby na mě nepršelo. Ještě je pro mě důležité jídlo a pití protože, abych neumřela. Ještě je pro mě důležitá maminka a táta a Alinek, abych si s ním mohla hrát. Oblečení je pro mě důležité, abych nebyla nahá. Světlo je pro mě důležité, abych viděla. Ještě je pro mě důležitá příroda, protože tam je čistý vzduch, který potřebuji. Ještě jsou pro mě důležití kamarádi třeba: Kačenka, Maruška, Klárka, Kája,…

Lilinka S. – …pití a jídlo, bez toho můžu umřít. Ještě je pro mě důležitý sluníčko, aby bylo světlo a spaní, abych nebyla unavená, a ještě je důležitá maminka a tatínek a Kubíček, můj brácha a Anička moje sestra. Ještě je pro mě důležitá v životě moje sova – moje hračka na spaní.

Lukášek S. – pro mě je v životě důležité jídlo, a ještě je pro mě důležité ovoce a pití. Ještě je pro mě v životě důležitá láska od maminky a tatínka a od dvojčat. Ještě je pro mě důležitý pejsek u babičky a babička a dědeček.

Maruška Ř. – pro mě je v životě důležité pití a jídlo třeba: jablíčko, čaj, mlíčko, mrkev … ještě je pro mě důležité zdraví a dodržovat pitný režim. Pro mě jsou ještě moc důležití rodiče a sestra – kdyby měli rodiče moc práce a neměli by čas, Anežka se o mě postará. Ještě je pro mě důležitá moje kočka Lízinka, ale pořád škrábe a kouše.

Anička S. – v životě je pro mě nejvíc důležitý tatínek, protože bez něho by jsme neměli ani snídani, i maminka, protože tu kdybych neměla, tak nemáme lásku a tatínek i maminka se o nás starají. Ještě je pro mě důležitý Kubíček a Lilinka, protože kdybych je neměla, nemám si s kým hrát. Ještě je pro mě v životě důležitá voda a jídlo, bez něj bych mohla umřít žízní a hladem.

Nelinka K. – pro mě je důležité v životě pití a jídlo, abych byla zdravá a abych neměla žízeň. Ještě je pro mě důležité mít kamarády, protože bez nich bych si nemohla hrát a jenom bych se nudila, a ještě hračky jsou důležité, abych si mohla hrát. Pro mě je důležité, že máme peníze a že si můžeme kupovat věci na jídlo, a ještě věci na oblečení a hračky a já mám spoustu oblečení a plyšáků. Nejdůležitější jsou pro mě rodiče, protože se o mě pěkně starají, a ještě jsou důležitý babičky a dědečci, a ještě je pro mě důležitá moje sestra Deniska, protože si můžeme půjčovat hračky a tulit se.

Hanička V. – pro mě je důležitá maminka, a ještě, že mám tatínka. Ještě babička je pro mě důležitá, a ještě je pro mě důležité pít a jíst.

Eliška S. – …pití a papat, aby jsme třeba neumřeli a třeba se musí papat polívka, protože je zdravá. Ještě mám moc ráda tatínka a maminku a Alexe a potřebuju je k životu, aby mě hlídali, dávali mi papat a oblečení a pusinky …

Karolínka Maš. – je důležité jíst a pít, abychom neumřeli, a já piju hodně, hodně. Eliška je pro mě důležitá, hraju si s ní, a ještě je důležitý tatínek Radek a maminka Šárka, aby jsem mohla žít.

Kačenka K. – pro mě je v životě důležitá maminka a tatínek, protože je mám moc ráda. Ještě je pro mě důležitý domeček, protože tam mám hračky a pokojíček. Ještě je pro mě v životě důležitá rodina a kamarádi, protože si se mnou hrají, a ještě jsou důležité paní učitelky, protože jsou hodný a učí ve školce.

Klárka M. – pro mě je důležité, abych pila a jedla, abych neumřela hlady a žízní. Ještě je pro mě důležitá maminka a tatínek a babička a děda a Kryštůfek a Kája, protože pak mám si s kým hrát a mám je moc ráda. Ještě je pro mě důležitý můj pejsek na spinkání a dečka na spinkání.

Kája Mís. – …pít, abych neumřela,…papat třeba: masíčko, brambůrky, jablíčko, mrkvičku, mlíčko,…Ještě je důležité mít hračky a moje panenka je důležitá, a ještě maminka a tatínek a sestřička a Kryštůfek.

Anička Š. – pro mě je v životě důležité pracovat doma a uklízet si svůj pokojíček, abych pomohla mamince, a abych měla uklizeno. Jeníček je pro mě důležitý, protože se o něho můžu starat a můžu si s ním hrát a já ho miluju celý den. A maminka a tatínek jsou důležití, protože nám nakupují jídlo, a protože je taky miluju.

František O. – důležitá je pro mě maminka a táta a taky teta a kamarádi a hračky a nejvíc hračka Star Wars, pití a léky co musím jíst, a ještě je pro mě důležitý jídlo a sluníčko.[Akt. známka: 5,00] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Michaela Richter | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
  Kdy co vyšlo...kulatý roh
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Dětské webykulatý roh
www.patrasova.cz
www.jablko.cz
www.alik.cz
www.kidsland.cz
www.bambiriada.cz
www.balonek.cz
www.iabc.cz

A1 WEBDESIGN 

optimalizace pro vyhledávače - SEO,
wedesign - tvorba www,
reklama na internetu,
internetové časopisy, 
webhosting

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Kontakt na webmastra