Dnešní datum: 19. 11. 2019  
   
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Soubory ke stažení

Galerie fotografií

Registrace a personalizace
Rozšířené vyhledávání


  Vaše rubrikykulatý roh
Berušky
Motýlci
Žabky
Broučci

Sdělení rodičům
Kalendář akcí
Zápisky a fota z akcí
Kuchař Kachlík

  O naší MŠkulatý roh
Informace o škole
Zaměření školy
Školní tradice
Denní rituály
Nadstandardní činnosti
Uspořádání dne
Oblečení, hygienické potřeby
Doporučené oblečení
Platby v MŠ
Naši sponzoři


  Informace o náskulatý roh

Škola podporující zdraví
ZVÍDÁLEK


Kachlíkova 17
635 00 Brno

telefon: 546 220 081
e-mail:
mskachlikova17@gmail.com

Kde nás najdete:
mapa

téma * Anketa – zážitky dětí – třída Berušky
Vydáno dne 05. 04. 2017 (343 přečtení)

Vynášení Zimy - Morany „Co se mi líbilo? Jak jsem se cítil/a?“

Emička P.– mně se líbilo, jak ta Morana byla ve vodě a hořela a zpívali jsme jí tu písničku, a jak jsme měli už to jaro. Ta Zima se mně taky líbila, jak tam ta Zima brečela na té zemi a spala a my jsme jí zazpívali a ona se vzbudila.

Hanička V. – mně se líbilo, jak Zima házela sníh a Jaro. Ještě se mně líbilo, jak jsme vynášeli Moranu do rybníka a hodili jsme jí tam. Přišlo potom Jaro a zpívali jsme.

Deniska P. – mně se líbilo, jak jsme zpívali „ Moranu“ a tam byla Zima a říkala, že je sníh, ale není sníh, jedině tam, kde se lyžuje. Ještě se mně líbilo, že Zima ležela a přišlo Jaro.

Nelinka – mně se líbilo, jak ta paní Zima nechtěla přestat kralovat a jak jsme jí tam zpívali ty písničky a jak tam paní Zima plakala, protože jí končilo kralování. Nakonec Jaro začalo kralovat.

Emička M. – mně se líbila Zima a jak jsme zpívali „Zima, zima“. Ještě se mně líbilo, jak jsme hráli na ty hudební nástroje a to Jaro se mně líbilo.

Lukášek P. – mně se líbilo, jak ta Morana se zapalovala, hořela a plavala ve vodě. Pak se mně líbilo, jak tu Moranu nesla Zima. Ještě se mně líbilo, jak ta Zima ležela a nechtělo se jí vstát a nechtěla odejít pryč, protože už přišlo Jaro, ale Zima odešla.

Alexej – mně se líbilo, jak jsme jeli tím autobusem a pálili tu Moranu a hodili do vody. Ještě se mně líbilo, jak jsme šli pěšky na tu Moranu.

Valerinka – mně se líbilo, jak jsme zpívali a jeli autobusem. Potom se mně líbilo, jak ta Zima ležela na tom plácku a vynášeli jsme tu Moranu. Ještě se mně líbilo, jak jsme tu Moranu házeli do vody. A ještě se mně líbila ta paní Jaro.

Kačenka - mně se líbilo, jak jsme zpívali písničky o Moraně, ještě se mi líbilo, jak jsme ji pálili u rybníka, líbilo se mi Jaro, jak mělo košíček plný kytiček, ty šaty se mi taky líbily. Ještě se mi líbilo, jak jsme se narvali do autobusu, pak jsme jeli do školky a na zahradě byla loutka jarní a ještě jsme zpívali.

Lilinka - nejvíc se mi líbilo, jak jsme měli nástroje a dělali hudbu, už si nemůžu vzpomenout …

Verunka - mně se líbilo, jak tam bylo to Jaro, ještě se mi líbila taky ta Zima, pak jsme šli k rybníku a svačili jsme a ještě jsme tam koukali na ty labutě, zapalovali Moranu, vyhodili jsme ji pak do sáčku. Líbilo se mi, jak jsme jeli do školky autobusem a tam bylo Jaro a zpívali jsme mu.

Viliam - mně se líbilo, jak jsme šli k tomu jezeru, no a ještě se mně líbilo, jak jsem hrál na hudební nástroje i ostatní hráli, ještě se mi líbilo, jak jsme zpívali paní Zimě, jak jsme zapálili Moranu a utopili a ještě se mi na zahradě líbilo, jak ta Zima vyhazovala sníh a Jaro zalévalo kytičky, to se mi všechno líbilo a to je asi všechno.

Maruška - mně se líbilo, jak na zahradě byla Zima, Morana a Jaro, jak jsme zpívali písničky Moraně a pak ještě ta cesta k rybníku a tam jsme zapálili tu Moranu a zpívali jsme o Moraně, jak jsme ji hodili do vody a to je všechno.

Anička S. - mně se líbilo, jak jsme zpívali nad Moranou ty písničky, jak jsme říkali ty básničky. Líbilo se mi, jak na zahradě byla ta Zima a zpívali jsme, pak jsme šli k rybníku, první šla Zima a nesla Moranu. U rybníka jsme zapálili Moranu a hodili ji do vody, pak jsme ještě jeli autobusem do školky, na zahradě byla loutka Jara a taky jsme jí zazpívali.

Lukášek S. - nejvíc mně zaujalo, jak se pálila ta Morana a dala se do vody, jak jsme šli k rybníku, ještě jsme zpívali Zimě a Jaru, že už přichází jaro, ještě jsme si povídali a líbilo se mi, jak jsem šel s Verunkou.

Eliška - líbilo se mi, jak se pálil ten oheň, jak jsme tam dávali tu Moranu do vody, ještě jak jsme zpívali, jak tam byla Kačenka a líbily se mi ty modrý šaty, jak je měla Zima.


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celý článek | Autor: Ludmila Cecavová | Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )
  Kdy co vyšlo...kulatý roh
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Dětské webykulatý roh
www.patrasova.cz
www.jablko.cz
www.alik.cz
www.kidsland.cz
www.bambiriada.cz
www.balonek.cz
www.iabc.cz

A1 WEBDESIGN 

optimalizace pro vyhledávače - SEO,
wedesign - tvorba www,
reklama na internetu,
internetové časopisy, 
webhosting

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Kontakt na webmastra