Dnešní datum: 21. 10. 2017

Zaměření školy:

Od roku 1996 jsme začali přetvářet naši mateřskou školu běžného typu na školu s programem, který klade důraz na zdraví dětí. Po vypracování projektu jsme od roku 2001 zařazeni Státním zdravotním ústavem v Praze do sítě „Zdravých mateřských škol“ – tj. „škol podporujících zdraví“. Toto ohodnocení znamená, že jsme přistoupili na určitá filosofická východiska a principy činnosti. Že tato nastoupená cesta byla správná, nám potvrzuje zájem o naši MŠ. Na základě modelového projektu „Kurikulum podpory zdraví v mateřských školách“ jsme si vytvořili vlastní výchovný program „Kurikulum podpory zdraví v Mateřské škole Kachlíkova 17“ v souladu s podmínkami naší školy. Certifikát, opravňující školu používat tento název, musíme pravidelně každé tři roky na základě dosažených výsledků znovu obhájit.

Stěžejním cílem našeho programu je, abychom naučili děti základům zdravého životního stylu, úctě ke zdraví a praktickým dovednostem chránícím zdraví. Dětem jsme vytvořili podnětné a estetické prostředí se spoustou nejnovějších hraček a didaktických pomůcek, které podporují jejich všestranný rozvoj. Věkově smíšené třídy umožňují dětem vykonávat činnosti podle jejich schopností, bez ohledu na jejich věk. Dobu spánku přizpůsobujeme individuálním potřebám každého dítěte. Našim nejmenším zajišťujeme dostatečné množství pohybu, s možností využití široké nabídky sportovního nářadí a náčiní.

Pečujeme o zdravou výživu dětí, která výrazně ovlivňuje tělesnou a duševní pohodu. Do jídelníčku zařazujeme pestrou a vyváženou stravu s dostatkem ovoce, zeleniny, libového masa, ryb, luštěnin a obilovin.

Velký důraz klademe na kvalitu mezilidských vztahů – důvěra, úcta, spolupráce, což zpětně ovlivňuje chování dětí a rodičů. Tím, že je mateřská škola otevřená rodičům znamená, že mají možnost se zúčastňovat výchovně vzdělávacího procesu, poznávat způsob naší práce, získávat více informací o svém dítěti, konzultovat s námi svoje názory. Neméně důležité pro rodiče je poznání, že o jejich dítě je dobře postaráno a oni se mohou klidně věnovat své práci. Každý měsíc vydáváme školní časopis „Zprávičky z naší školičky“ ve kterém informujeme rodiče o dění v MŠ. Velkou záštitou školy je sehraný pracovní kolektiv s nevídaným zájmem o svoji práci a nám svěřené děti.

„U nás, zkrátka, není čas na nudu“

<<  Říjen  >>