Dnešní datum: 21. 10. 2017

Platby v mateřské škole:

Úplata za předškolní vzdělávání:

Podle zákona č.561/2004 Sb.,(školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č.43/2006 Sb., o předškolním vzdělávání je stanoveno:

Děti, které v období od 1. září do 31. srpna následujícího kalendářního roku dovrší 6 až 7 let věku, mají předškolní vzdělávání bezúplatné.

Úplata za předškolní vzdělávání je pro školní rok 2016/2017 stanovena na částku 475,- Kč měsíčně pro děti s celodenní docházkou.

Úplata za kalendářní měsíc je splatná do 15. dne příslušného kalendářního měsíce. Platba se provádí v hotovosti u pověřeného pracovníka školy v daném termínu.

Úplata za školní stravování dětí:

Veškeré záležitosti,týkající se stravování, vyřizuje vedoucí školní kuchyně. Stravné se platí v hotovosti, vždy 2 dny v první polovině v měsíci. Termíny placení jsou vždy předem upřesněny na nástěnce ve vestibulu. Z bezpečnostních a organizačních důvodů jsou stanoveny konkrétní dny pro příjem hotovosti od rodičů. V jiné dny lze hotovostní platby provádět pouze výjimečně. Úplata za školní stravování je splatná do 15. dne příslušného kalendářního měsíce.

Cena stravného pro děti 3–6 let: celodenní strava činí 30,- Kč (oběd 16,- Kč, dopolední svačina 7,- Kč, odpolední svačina 7,-Kč).

Dle vyhlášky 107/2005 Sb., budou děti, které dovrší 7 let v průběhu školního roku, platit již celý školní rok, tj. od 1. září do 31. srpna, vyšší částku za stravné. Zároveň budou dostávat dle norem větší porce, jak na svačinu, tak na hlavní jídlo. Tato skutečnost je dána zákonem, nelze proto stanovovat žádné výjimky.

Cena stravného pro 7 leté děti: celodenní strava činí 35,- Kč (oběd 19,- Kč, dopolední svačina 8,- Kč, odpolední svačina 8,- Kč)

Způsob platby:

Pokud dítě onemocní, mohou si rodiče první den odnést stravu pro dítě domů od 11.45 do 12.00 hod. Strava bude vydána z bezpečnostních a hygienických důvodů pouze do jídlonosičů. Tato strava je určena k okamžité spotřebě! Při převzetí stravy rodiče písemně potvrdí čas, kdy si stravu převzali.

Přihlašování a odhlašování obědů je možné provést 24 hod. předem do 13.00 hod buď telefonicky na č. tel. 546 224 373 nebo písemně do sešitu, který je k dispozici ve vstupní hale. Pokud dítě onemocní během víkendu, je možné odhlásit dítě ze stravy mimořádně v pondělí ráno – nejpozději však do 7.00 hod.

Individuální potřeby a požadavky, týkající se stravovacích zvyklostí, mohou rodiče projednávat s paní učitelkou a ve spolupráci s vedoucí školní kuchyně.

<<  Říjen  >>