Dnešní datum: 17. 12. 2017

Informace o škole:

Mateřská škola je umístěna na samém okraji města v rekreační oblasti nad brněnskou přehradou. Zalesněné území rekreační oblasti nám denně nabízí pro děti nejrůznější možnosti sportovního vyžití. V blízkosti je rovněž přírodní rezervace a zoologická zahrada. K vycházkám s dětmi využíváme nejen překrásné okolí, ale i školní zahradu s pískovišti a dřevěnými průlezkami.

Naše škola byla postavena v roce 1982. Školu tvoří jednopatrová budova se třemi prostornými třídami a příslušenstvím. Zřizovatelem je Statutární město Brno, MČ Brno–Bystrc. Mateřská škola má od roku 1994 právní subjektivitu.

Od října 2004 má naše mateřská škola nový název a to: Mateřská škola ZVÍDÁLEK, Brno, Kachlíkova 17.

Do naší školy dochází 84 dětí, které jsou rozděleny do věkově smíšených tříd. Děti si mohou zvolit, zda budou chodit do třídy Berušek, Žabek nebo Motýlků.

Od roku 2001 jsme zařazeni Státním zdravotním ústavem v Praze do sítě „Zdravých mateřských škol – škol podporujících zdraví“. Jsme si vědomi toho, že člověk, který se snaží podporovat svoje zdraví, cítí v tomto směru odpovědnost nejen za sebe, ale i za své nejbližší, rodinu, spolupracovníky, lidi v obci a celou společnost.

Na programu podpory zdraví se podílí všichni zaměstnanci školy; největší úkol však spočívá na učitelce, která je s dětmi po celou dobu jeho pobytu ve škole. Na této zvolené cestě si chceme pomáhat, neboť víme, že nejvíce se člověk naučí tak, že se snaží učit jiné.

Provoz školy je od 6.30 hod. do 16.45 hod.

Ředitelka školy: Ludmila Cecavová

Telefon MŠ: 546 220 081