Anketa – zážitky dětí – třída Motýlci
Autor: Veronika Buchtová <(at)>, Téma: Motýlci, Vydáno dne: 22. 06. 2017„Co je pro mě v životě důležité ……?“

Majda – pro mě je důležitá školka, taky chodit na zahradu…

Natálka – …táta nebo máma, ještě babička… taky třeba hračky…

Anička T. – občas, když jsem tady ve školce a vede mě tatínek, tak se mi po něm potom stýská. Mám hodně ráda maminku i tatínka, babičky a dědečky a tety a strejdy a taky Bělinku.

Lucinka – je pro mě důležitej brácha, protože ho mám moc ráda. Ještě druhej brácha a můj pokojíček.

Terezka - … plyšáci a hračky. Taky Tomášek, já bych se o něho vždycky postarala, ale chyběla by mi teda mamka a taťka.

Kryštůfek - … jíst, pít, sportovat, nezraňovat se, protože včera jsem se dvakrát zranil. Kuba je pro mě důležitý, protože on vždycky něco vymyslí, abychom se s někým nehádali.

Kubík - … škola, protože se tam učí psát. Posilování, protože pak budu mít svaly. Chatka, protože si tam můžu hrát venku s kamarádama. Kryštůfek, protože vždycky, když brečím, tak mě rozesměje.

Lukášek – je pro mě důležitá škola, protože se tam něco naučím. U babičky to mám moc rád, můžu si tam hrát s předškolákama. Taky závody s mojí sestrou – s pitím, v běhu a kdo dýl vydrží na balkóně.

Nellinka – Budíček (Jaruška), protože nás vždycky budí, když spíme. Paní učitelky, kamarádky, který nechodí do školy ještě, staré dobré jídlo, paní kuchařky, všechny třídy. Taky táta s mámou a ségra a teta, moji plyšáci a moje polštářky.

Eliška – telefon, protože můžeme někomu volat a být tak jako s ním… Auto, protože můžeme jezdit na výlet. Klíče, protože se pak můžeme dostat domů. Peníze, protože si můžeme jít něco koupit. Pastelky, protože to si můžu malovat.

Danielka – hrát si s kamarády, že si můžeš malovat a taky jaký se ti zdají sny…

Filípek – … poslouchat a taky ještě máma a táta a Daneček, a ještě kamarádi.

Anička Č. - … maminka a tatínek, pokojíček a hračky, školka, pomněnka – protože jí mám ráda. Taky zvířátko, o který bych se starala, třeba kočička, které bych koupila všechny mističky a starala se o ní.

Daneček – Filda můj nejlepší… a máma a táta. Auto na hraní…

Bělinka – Spinner… Anička, tatínek, maminka, babička, babička Irenka, dědeček Jaroušek, teta Verča, teta Jarča, strejda Buďa, pejsci od babičky, pokojíček, hračky, korálky, prstýnky, Sofie – moje oblíbená hračka.

Matýsek – hrát si se stavbama, skákat na míčích, hrát si se spinnerama, stavět stavby. Mamka a taťka, a Lukyn, můj brácha. Taky je důležitý chodit do školy, protože se tam budeš učit.

Belénka – pro mě je v životě důležitý vzduch, příroda, stromy, květiny, voda, roční období, zvířátka, kamarádi, paní učitelky a hračky, papíry a babička, protože ji mám ráda a taky mamka.

Sebík – bez legovýho robota bych se neobešel…, taky bez Matýska a Kuby a Lukáška a Marečka. Abych byl šťastnej, potřebuju nějakej dárek. Taky je důležitý, abych nekašlal.

Mareček - … jídlo, vitamíny, dávat si léky, nesahat na špičaté věci, a neběhat s klackem… Bez mámy bych se neobešel, ani bez táty.

Martinek - … maminka, tatínek, Mareček… a autíčka…

Honzík – pro mě je důležitý nezlobit, nebojovat, že nemůžu zlobit ve škole, že nebouchám děti… taky máma a táta a Ivetka…

Fabík – nesmím ve školce zlobit a bouchat děti, ani zlobit doma a bouchat rodiče. Rád si hraju, pomáhám mamince vařit, hraju si na písku, když je babička doma…